خرید بک لینک
ساخت فروشگاه رایگان
رزرو آنلاین هتل خارجی
football strike خرید سکه
دانلود زیرنویس فارسی
football strike خرید دلار
رزرو آنلاین هتل خارجی
دریافت ویزا
والیبال
نسیم آسایش لابی من
خرید جم هی دی
مانومتر ویکا
سایت همسریابی
روانشناسی برتر

روانشناسی برتر

درمان ترسیدن کودکان از مدرسه

ترس از مدرسه در کودکان به زمانی گفته می شود که کودک از رفتن به مدرسه امتناع می کند و اگر بخواهد به مدرسه برود دچار اضطراب خیلی شدید و مشکلات جسمی و ... می شو.د . ترس کودکان از مدرسه به یکی از مشکلات بزرگ والدین تبدیل می شود که آنها را درمانده می کند . درمان ترس از مدرسه در کودکان هم به کمک والدین و هم به کمک روانشناس نیاز دارد و یک همکاری دو جانبه است .

سایت مشاوره راهنمایی و مشاوره فیلیا راه های زیر را برای درمان ترس از مدرسه در کودکان ارائه می کند :

خود کودک را درمان کنید نه فقط ترس او را : اول باید دلیل ترس از مدرسه در کودک پیدا شده و درمان شود .

مدرسه کودک را عوض نکنید این کار مشکلی را حل نمی کند .

مادر به همراه کودک در مدرسه بماند .

دارودرمانی و کمک گرفتن از روانشناس و روانپزشک .


برای مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/354/درمان-ترس-از-مدرسه-در-کودکان.html


+ نوشته شده در دوشنبه 23 مهر 1397ساعت 11:28 توسط sahand | | تعداد بازدید : 0

شیوع اوتیسم

اوتیسم یکی از اختلالات دوران کودکی است که در کودکان زیر دو سال قابل تشخیص نیست و دلیل بروز آن نیز هنوز به طور قطعی قابل تشخیص نیست و متاسفانه امار آن نیز روز به روز در حال گستر است .

به استناد سایت مشاوره روانشناسی فیلیا ، میزان شیوع اختلال اوتیسم در جهان بین 5 تا 15 نفر در هر 10.000 تولد بوده این که البته بیشتر این تعداد طیف پایین اوتیسم هستند ولی در این اختلال قرار می گیرند .

میزان شیوع اوتیسم در ایران نیز با توجه به میانگین تحقیقات انجام شده 6 نفر در 10.000 نفر برای پسران و 4 نفر در 10.000 نفر برای دختران بوده است .


برای مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/516/میزان-شیوع-اختلال-اوتیسم.html+ نوشته شده در دوشنبه 23 مهر 1397ساعت 11:24 توسط sahand | | تعداد بازدید : 0

انواع خیانت


خیانت یکی از دلایل مهم فروپاشی زندگی زناشویی است و برخلاف آنچه که به ذهن می رسد فقط جنسی نست بلکه انواع گوناگونی دارد که به آنها می پردازیم :

خیانت جنسی : به این معناست که با فرد با شخصی به جز همسرش وارد رابطه جنسی شود . خیانت جنسی یکی از انواع شایع خیانت می باشد .

خیانت عاطفی : اکثرا دیده می شود زن و شوهرانی که روابط عاطفی سردی با هم دارند یک از طرفین وارد یک رابطه عاطفی با شخصی دیگر می شود که به آن خیانت عاطفی می گویند.

خیانت مرکب : به بیان سایت مشاوره روانشناسی تلفنی فیلیا یکی دیگر از انواع خیانت خیانت مرکب است . یعنی فرد هم از نظر جنسی و هم عاطفی به همسرش خیانت می کند .


برای مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/374/انواع-خیانت.html+ نوشته شده در يکشنبه 22 مهر 1397ساعت 10:54 توسط sahand | | تعداد بازدید : 0

علت به وجود آمدن بیماری اوتیسم


علل به وجود آمدن بیماری اوتیسم هنوز ناشناخته است ولی فرضیاتی درباره آن وجود دارد که به انها اشاره می کنیم :

علل زیستی بیماری اوتیسم :

ساختارهای مغزی

سلول های عصبی

دلیل بیماری اوتیسم از نظر خانوادگی :

مادران یخچالی : یعنی مادرانی که به نیازهای عاطفی فرندان خود توجه نمی کنند

ویژگی های شخصیتی والدین

به استناد سایت روانشناسی کودک فیلیا در حال حاضر پژوهشگران مجموعه ای از علل خانوادگی ، زیستی و آناتومیک را برای این اختلال در نظر می گیرند .


برای مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/515/دلیل-بیماری-اوتیسم.html
+ نوشته شده در يکشنبه 22 مهر 1397ساعت 10:48 توسط sahand | | تعداد بازدید : 0

واکنش پدر و مادر به مرگ بچه


برای والدین مرگ فرزند خیلی سخت است چون فرندان دوام زندگی خود را در فرزندان می دانند و زمانی که آن ها مرگ فرزند می بینند در واقع تمام آرزوها ، امید آن ها از بین می روند . در واقع واکنش والدین به مرگ فرزند این است که تا مدت ها احساس غم ، اضطراب ، ناامیدی و احساس پوچی می کند .

به نقل از سایت مشاوره خانواده فیلیا ، تاثیر مرگ بچه روی پدر و مادر خیلی زیاد و شدید است چون با این اتفاق حس فناناپذیری خود را از دست می دهند . در کل سوگواری فرزند یکی از بزرگترین استرس های که می تواند در والدین اتفاق بیفتد .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:


www.heyvafamily.com/web/articles/view/339/واکنش-والدین-به-مرگ-فرزند.html+ نوشته شده در شنبه 21 مهر 1397ساعت 10:46 توسط sahand | | تعداد بازدید : 0

روش های برای برطرف کردن سوگ بعد از مرگ فردی


در هنگام سوگ و فقدان فرد دچار واکنش هایی مانند غم ، افسردگی ، گوشه گیری می شود و اگر در این زمان فرد راهکارهای کنار آمدن با مرگ عزیزان از دست رفته را بلد نباشد امکان دارد دچار مشکلات روحی و روانی شدید مانند افسردگی و دیگر مشکلات روانی شود .

به نقل از سایت مشاوره روانشناسی تلفنی فیلیا ، روش های کنار آمدن با مرگ عزیزان از دست رفته شامل این موارد است : به خود اجازه دهید فقدان را احساس کنید . حمایت اجتماعی دیگران را بپذیرید ، در مورد روند سوگ واقع بین باشید ، متوفی را به یاد آورید ، در موقع مناسب به مشغولیت های تازه بپردازید و روابط جدید را برقرار کنید . در واقع این توصیه های درمان سوگ به افراد کمک می کند ضمن قبول مرگ عزیز از دست رفته بتوانند هدف و معنی بهتری برای زندگی خود بیابند .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/338/روش-های-کنار-آمدن-با-مرگ-عزیزان-از-دست-رفته.html+ نوشته شده در شنبه 21 مهر 1397ساعت 10:40 توسط sahand | | تعداد بازدید : 0

بلوغ دیررس یعنی چه ؟


بلوغ طی چند سال صورت می‌گیرد ، که سن شروع آن در افراد مختلف متفاوت است. در دختران معمولا بین سنین 8 تا 14 سالگی و در پسران بین سنین 9 تا 16 سالگی اتفاق می‌افتد . البته ممکن است در برخی زودتر یا دیرتر از این سنین اتفاق بیفتد . وقتی دیرتر از بازه زمانی مطرح شده باشد به آن بلوغ دیررس می گویند .

به نقل از سایت روانشناسی خانواده فیلیا ، تعریف بلوغ دیررس یعنی این که تغییرات جسمی و هورمونی که باید با افزایش سن اتفاق افتد ، به موقع صورت نمی گیرد . هم چنین شیوع بلوغ دیررس در پسرها بیشتر از دخترها است معمولاً پسرانی که بلوغ دیررس دارند دچار احساس افسردگی می کنند و اعتماد به نفس کمتری دارند .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/521/بلوغ-دیررس-چیست.html+ نوشته شده در چهارشنبه 18 مهر 1397ساعت 9:49 توسط sahand | | تعداد بازدید : 1

بلوغ زودرس یعنی چه ؟


بلوغ مرحله ای است که طی آن کودک به بزرگسالی می رسد بلوغ در اکثر افراد در محدوه سنی خاص اتفاق می افتد ولی اگر به هر دلیلی بلوغ زودتر از زمان مورد نظر شروع شود به آن بلوغ زودرس می گویند .

به نقل از سایت روانشناسی نوجوان فیلیا ، بلوغ زودرس به ظهور علائم بلوغ جسمی و هورمونی گفته می شود و به علت های بسیار مختلفی اتفاق می افتد . تعریف بلوغ زودرس در دختران به بلوغ قبل از 8 سالگی و در پسرها به بلوغ قبل از 9 سالگی گفته می شود . هم چنین شیوع بلوغ زودرس در دخترها بیشتر از پسرها است و دخترها بیشتر از پسرها به علت بلوغ زودرس دچار ناراحتی و افسردگی می شوند .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:


www.heyvafamily.com/web/articles/view/519/بلوغ-زودرس-چیست.html+ نوشته شده در چهارشنبه 18 مهر 1397ساعت 9:44 توسط sahand | | تعداد بازدید : 1

تیک های کودکان


تیک های عصبی در کودکان اکثرا در دوران رشد به وجود می آید و به مرور برطرف می شود ولی اگر ادامه پیدا کنند و درمان نشوند هر روز شدیدتر می شوند .

به استناد سایت مشاوره روانشناسی فیلیا ، تیک حرکات ناگهانی ، سریع ، غیرارادی ، و تکراری است که شبیه انقباض و تکان یک عضله است و ممکن است در یک عضله یا تعدادی از عضلات بدن اتفاق بیفتد . این حرکات بی هدف بوده به صورت یکباره ظاهر می شود . تیک در کودکان که دچار اضطراب و تنش هستند یا تنش های خانوادگی دارند بیشتر دیده می شود بنباین می توان نتیجه گرفت علت تیک کودکان می تواند اضطراب زیاد باشد .


برای مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/380/تیک-در-کودکان-و-علت-آن.html+ نوشته شده در سه شنبه 17 مهر 1397ساعت 11:12 توسط sahand | | تعداد بازدید : 2

سادیسم چیست ؟


افراد گرایش های جنسی مختلفی دارند و به نوع خاصی از رابطه علاقه دارند . برخی به رابطه جنسی خشن علاقه مند هستند و به این طریق به لذت جنسی مد نظرشان دست می یابند . یکی از موارد رابطه جنسی خشن سادیسم است .

به بیان سایت مشاوره جنسی فیلیا ، به کسب لذت جنسی از طریق شکنجه دادن و ایجاد درد جسمی و روانی برای دیگران سادیسم گفته می شود .

کتک زدن ، بستن دست و پا و شلاق زدن از انواع رفتارهای سادیسمی است و تکرار رفتار معمولا با یک شریک جنسی مازوخیست یا آزارخواه انجام می شود یا با فاحشه ای که برای همکاری مزد می گیرد . افراد مبتلا به آزارگری جنسی با دیگران همان کاری را می کنند که می ترسند کسی با خودشان کند.

+ نوشته شده در سه شنبه 17 مهر 1397ساعت 11:05 توسط sahand | | تعداد بازدید : 1