خرید بک لینک
ساخت فروشگاه رایگان
رزرو آنلاین هتل خارجی
football strike خرید سکه
دانلود رمان عاشقانه
زیرمانیتوری مدیریتی
football strike خرید دلار
رزرو آنلاین هتل خارجی
ثبت شرکت لهستان
خرید جم هی دی
مانومتر ویکا
روانشناسی برتر

روانشناسی برتر

ماریجوانا چیست؟


ماریجوانا ماده مخدر جدیدی است که در حال گسترش در بین جوانان است . حال این سوال به وجود می آید که ماری جوانا چیست ؟ ماری جوانا که در بین مردم با نام هایی هم چون گل ، علف ، گرس و جوینت معروف است یکی از مشتقات گیاه شاهدانه است که به آن کانابیس نیز گفته می شود واصلی ترین ماده آن THC است .

به بیان سایت راهنمایی و مشاوره فیلیا ، نحوه تاثیر ماریجوانا روی مغز به نحوه زیر می باشد :

به استناد برخی تحقیقات ماری جوانا باعث ترشح هر چه بیشتر دوپامین در مغز شده و حالت سرخوشی به فرد دست می دهد ؛ هم چنین کانابینوییدها از طریق گیرنده های cb1 و cb2 روی مغز و بدن اثر می گذارند .برای مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/382/ماریجوانا-و-تاثیر-آن-بر-مغز.html


+ نوشته شده در يکشنبه 29 مهر 1397ساعت 10:34 توسط sahand | | تعداد بازدید : 2

نشانه های افسردگی دوران کودکی


افسردگی دوران کودکی می تواند اختلالات روانی دیگری را در نوجوانی و بزرگسالی به وجود بیاورد به همین دلیل شناسایی علل افسردگی دوران کودکی و درمان آن اهمیت زیادی دارد .

به گفته سایت مشاوره روانشناسی فیلیا ، علت مهمی که در کودکان باعث پیدایش افسردگی می شود و با برگسالان فرق دارد محرومیت از مادر یا کمبود محبت مادر است .

در ادامه به چند مورد از علائم افسردگی در کودکان اشاره می کنیم :

کودک به چیزی علاقه ندارد و از چیزی لذت نمی برد

لاغر شدن کودک

مشکلات خواب مانند بی خوابی یا بدخوابی

خستگی روزانه و بی انرژی بودن از جمله نشانه های مهم افسردگی در کودکان هستند که با دقت به رفتار کودک می توانید انها را مشاهده کنید .


برای مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/524/علائم-افسردگی-در-کودکان.html
+ نوشته شده در يکشنبه 29 مهر 1397ساعت 10:28 توسط sahand | | تعداد بازدید : 2

مضرات نداشتن سکس در افراد


غریزه جنسی همانند دیگر غریزه های انسان مانند خوردن و آشامیدن ضروری است و باید به این نیاز پاسخ داد هم چنین این نیاز باعث تولید مثل و بقا نسل می شود به همین علت توقف رابطه جنسی نه برای انسان و نه برای جامعه مناسب است و به هر دو آسیب می زند .

به نقل از سایت مشاوره جنسی فیلیا ، از عوارض نداشتن رابطه جنسی می توان استرس ، افسردگی ، مشکلات قلبی ، انزال زودرس ،کاهش اعتماد به نفس ، سرطان پروستات در مردان ، ضعیف شدن دیواره‌ی واژن در خانم وکاهش مقاومت بدن در برابر بیماری ها می شود . در کل در عوارض ترک رابطه جنسی فرد خیلی تحت فشار قرار می گیرد و سلامت جسمی و روانی او به هم می خورد .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:


www.heyvafamily.com/web/articles/view/507/عوارض-نداشتن-رابطه-جنسی.html+ نوشته شده در يکشنبه 29 مهر 1397ساعت 10:22 توسط sahand | | تعداد بازدید : 0

فواید بازی در بچه ها


والدین گمان می کنند کودکان با بازی فقط وقت خود را تلف می کنند و فقط به خطرهای بازی برای کودکان خود فکر می کنند در حالی که بازی برای رشد کودکان خیلی ضروری است در واقع ارزش بازی برای کودکان تا آن جایی است که صاحب نظران کودکی که بازی نکرده است کودک بدون گذشته می نامند .

به نقل از سایت روانشناسی کودک فیلیا ، بازی برای کودکان خیلی مهم و ارزشمند است و دارای فوایدی است در واقع از جمله اهمیت بازی برای کودکان می توان به ارزش جسمی ، اخلاقی ، آموزشی یا تربیتی و درمانی بیان کرد . در کل فایده بازی برای کودکان به رشد سلامت جسمی و روانی آن ها کمک می کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/344/اهمیت-بازی-برای-کودکان.html+ نوشته شده در يکشنبه 29 مهر 1397ساعت 10:18 توسط sahand | | تعداد بازدید : 4

مضرات خودارضایی


خودارضایی یکی از روش های نادرست پاسخ به غریزه جنسی است . خودارضایی مشکل جنسی نیست فقط زمانی خطرناک محسوب می شود که فرد نتواند جلوی خودارضایی خود را بگیرد در واقع زمانی که فرد دچار اعتیاد به خودارضایی می شود در دراز مدت ممکن است دچار عواقب استمنا شود .

به نقل از سایت مشاوره جنسی فیلیا ، عوارض خودارضایی به دو دسته عوارض روانی و جسمی تقسیم می شود . از عواقب خودارضایی از نظر روانی می توان اضطراب ، افسردگی ، عدم تمرکز ، کاهش اعتماد به نفس و ... نام برد و از عوارض جسمی خودرارضایی سیاهی دور چشم ، آسیب به اندام های تناسلی ، پرده بکارت و ... نام برد .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :

www.heyvafamily.com/web/articles/view/500/عوارض-خودارضایی.html+ نوشته شده در شنبه 28 مهر 1397ساعت 10:50 توسط sahand | | تعداد بازدید : 4

فرایند انتخاب کار


انتخاب شغل در همه افراد اهمیت دارد امروزه انتخاب شغل از گذشته خیلی سخت تر شده است . چون شعل های زیادی وجود دارد ، تعریف مردم از شغل تغییر کرده است و توقع مردم از شغل ها بالا رفته است ولی با این حال بیشتر افراد یک سری فرایند انتخاب کار از کودکی تا بزرگسالی در ذهن خود دارند . در واقع طبق برخی نظریه ها مسیر انتخاب شغل صرف نظر از مدرن بودن جامعه و تغییر شرایط یک فرایند تدریجی است .

به نقل از سایت مهارت های فرزند پروری فیلیا ، انتخاب شغل یک فرایند تدریجی است ولی در کل می توان مراحل انتخاب شغل را به دوره خیالی ، دودلی ، واقع گرایی و تبلور تقسیم کرد .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/343/مراحل-انتخاب-شغل.html+ نوشته شده در شنبه 28 مهر 1397ساعت 10:43 توسط sahand | | تعداد بازدید : 1

علت های عقب افتادن پریودی چیست


قاعدگی یکی از دوره های مهم در زندگی هر خانمی است چون نشانه سلامتی و آمادگی او برای بچه داری است . سیکل قاعدگی به طور متوسط 28 روز است ولی برخی سیکل 21 روز تا 35 روز دارند . امکان دارد این چرخه همیشه منظم نباشد . علت دیر پریود شدن قاعدگی خیلی زیاد است و فرد باید آن را شناسایی کند و اگر می تواند آن را برطرف کند .

به نقل از سایت مشاوره خانواده فیلیا ، سیکل قاعدگی همیشه مرتب نیست و امکان دارد تحت برخی شرایط نامرتب شود در واقع از جمله علت دیر پریود شدن ماهانه می توان بارداری ، مشکلات تخمدان ها ، مصرف قرص یا دارو ، سن ، یائسگی ، مشکلات جسمی ، استرس ، و مصرف مواد مخدر نام برد . علت دیر پریود شدن عادت ماهانه هر کدام از علت های گفته شده غیر از شرایط سنی ویائسگی باشد فرد می تواند آن را برطرف کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:


www.heyvafamily.com/web/articles/view/483/علت-دیر-پریود-شدن-ماهانه-چیست.html


+ نوشته شده در چهارشنبه 25 مهر 1397ساعت 12:17 توسط sahand | | تعداد بازدید : 4

شیوه های جلوگیری از سرطان


از آن جایی که امروزه آمار انواع سرطان بالا رفته است و بهبودی از این بیماری کم است به همین دلیل به افراد توصیه می شود با راهکارهای جلوگیری از سرطان تا حد ممکن بتوانند خود را از خطر این بیماری حفظ کنند . روش های جلوگیری از سرطان در مورد مصرف سیگار ، رژیم غذایی سالم ، و اشعه ها خیلی موثر است .

به نقل از سایت راهنمایی و مشاوره فیلیا ، برخی روش هایی برای پیشگیری از سرطان وجو دارد که شامل این است : از علائم هشدار دهنده سرطان آگاه باشید . بدن خود را چک کنید ، سیگار و تون نکشید ، در معرض آفتاب و اشعه ها نباشد ، و رژیم غذایی سالم داشته باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :www.heyvafamily.com/web/articles/view/342/روش-هایی-برای-پیشگیری-از-سرطان.html+ نوشته شده در چهارشنبه 25 مهر 1397ساعت 12:09 توسط sahand | | تعداد بازدید : 0

درمان تیک


تیک یکی از اختلالات شایع در کودکان می باشد که در بسیاری از کودکان به وجود می آید ولی اگر شرایط مساعد باشد از بین می رود ولی اگر از بین نرود بیشتر شده و نیاز به درمان کلینیکی پیدا می کند .

به بیان سایت مشاوره روانشناسی فیلیا ، برای درمان تیک در کودکان باید از راه های زیر استفاده کنید :

تیک عادت نیست که بتوان آن را کنترل کرد بلکه یک رفتار کاملا غیر ارادی است .

کودک نباید در خانه تنش داشته باشد

رفع مشکلات درسی و تطبیق کودک با مدرسه

درمان تیک نیاز به همکاری خود فرد ، والدین ، روانشناس و معلمان دارد و یک کار گروهی است .

برای مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/381/درمان-تیک-در-کودکان.html+ نوشته شده در سه شنبه 24 مهر 1397ساعت 11:01 توسط sahand | | تعداد بازدید : 1

اختلال نعوظ

اختلالات جنسی از جمله اختلال نعوظ در مردان تاثیر زیادی بر رضایت زناشویی دارد . به بزرگ و سفت شدن آلت مرد نعوظ و به ناتوانی فرد در این کار اختلال نعوظ گفته می شود .

به بیان سایت مشاوره و راهنمایی فیلیا ، نشانه های اختلال نعوظ شامل موارد زیر می باشد :

  • ناتوانی مداوم یا بازگشت کننده برای کسب ، یا حفظ نعوظ کافی تا تکمیل فعالیت جنسی .
  • اختلال موجود باعث ناراحتی ، پریشانی یا مشکل بین فردی قابل ملاحظه می شود .
  • این اختلال ناشی از اثرات فیزیولوژیکی مستقیم مصرف مواد یا بیماری جسمانی نیست .
برای مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید :+ نوشته شده در سه شنبه 24 مهر 1397ساعت 10:49 توسط sahand | | تعداد بازدید : 3